" /> "Czarna owca" poprawia wygląd miasta. Nowy mural w Nowym Targu (zdjęcia) • malopolskaonline.pl
Rozmaitości
Niedziela, 30 marca 2014 14:55

"Czarna owca" poprawia wygląd miasta. Nowy mural w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Na parkingu starostwa przy al. Tysiąclecia członkowie TKA Ferment stworzyli kolejny mural. - Zamalowaliśmy dwie ściany, a na trzeciej zakryliśmy rysunkiem wulgaryzmy, które się tam znajdowały. Tym razem przesłanie dotyczy "czytania" - tłumaczą.
- Pamiętam z dzieciństwa rożne hasła i slogany ze ścian biblioteki szkolnej. Raczej nikt nie zwracał na nie uwagi. Po prostu dla wielu z nas było normalne, że spędzamy czas na czytaniu książek. I tak zostało nam do dziś. Nasza "czarna owca" zawsze stara się robić coś na przekór ogólnym tendencjom. Tak jest i tym razem - dodaje Goha.

W tworzeniu muralu uczestniczyło ok. 10 osób. - Prawy prawy bok budynku pomalował "z reki" nasz ulubiony grafik Łukasz "wajcha 2it1" Wajda. Wspomagał nas też podczas malowania ściany frontowej, na której przy pomocy szablonów zrobiliśmy mural według pomysłu wszechstronnego asysty - Kuby z TKA Ferment - wyjaśniają twórcy.

Kolejna tego typu akcja zorganizowana zostanie pod koniec maja. - Włączamy się w ogólnonarodowy projekt malowania murali ku czci polskiej społecznicy o wielkim sercu - Ireny Sendlerowej. Taki mural powstanie również w Nowym Targu, a przy okazji zrealizowane będą warsztaty kultury żydowskiej i strett-artu - tłumaczą "Fermentowcy".

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl