Golemo
Rozmaitości
Sobota, 18 marca 2017 13:57

"Cesarz Kaligula" Scena na Sarego - popremierowy spektakl

Wieczorem 17 marca na Scenie przy ul Sarego 7 Teatru Bagatela odbył się popremierowy pokaz sztuki "Cesarz Kaligula"w reż. Ingmara Villqista.
Ingmar Villqist w Cesarzu Kaliguli opowiada o osławionym władcy, przenosząc widzów za kulisy kinowej produkcji. Życiorys Kaliguli – łańcuch obłędu, zbrodni i wynaturzeń – pozostanie dla nas niepełny, jeśli nie spróbujemy zobaczyć w nim człowieka. Jeżeli jego życie było widowiskiem, w którym sam rozdawał role, to czy zdołał udźwignąć swoją?

Historia Kaliguli wg Villqista rozgrywa się na dwóch planach: antycznym (starożytny Rzym) i współczesnym (studio filmowe).
Bohaterowie przedstawienie nagrywają film o Kaliguli, a całość reżyseruje cesarz Tyberiusz (Paweł Sanakiewicz).
Tyberiusz ma wytwórnię filmów erotycznych na Capri i szkoli Kaligulę do roli swojego następcy. Pokazany został mechanizm zawłaszczania psychiki tego młodego człowieka (Kaliguli), a jednocześnie bezwzględnego tresowania go na tego, który ma zastąpić Tyberiusza.
Jako Kaligula wystąpił Mateusz Bieryt (gościnnie).
Na scenie pojawili się także m.in. Urszula Grabowska (jako Caesonia), Jakub Bohosiewicz (Makron), Przemysław Branny (Senator), Piotr Różański (Koń), Piotr Urbaniak (Szef).

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Bagatela
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl