Rozmaitości
Czwartek, 10 stycznia 2019 00:10

"CABARET" w Teatrze Stu

Krakowska Scena Stu rozpoczęła nowy rok jednym z najpopularniejszych musicali – 6 stycznia odbyła się premiera Cabaretu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Ja uczestniczyłem w pokazie sztuki 7. 01.2019r a próba medialna fragmentów sztuki w której brali udział aktorzy z jednej i drugiej obsady miała miejsce 18.12.2018r
Wszystko zaczęło się w 1966 roku, kiedy po raz pierwszy wystawiono Cabaret na Broadwayu. Musical stał się niezaprzeczalnym hitem. Jeszcze większą popularność przyniósł mu film Boba Fosse’a o tym samym tytule. Spektakl opowiada historię miłości dwojga ludzi w przeddzień wybuchu II wojny światowej. Clifford Bradshaw przyjeżdża do Berlina, żeby dokończyć swoją książkę. Pisarz wynajmuje tani pokój i poznaje miłość swojego życia – artystkę kabaretu Kit-Kat – Sally Bowles.

Teraz Cabaret możemy zobaczyć w Krakowie na Scenie Stu. Krzysztof Jasiński – reżyser spektaklu – postawił na młodych aktorów. W rolach głównych zobaczyć możemy świeżych absolwentów Akademii Teatralnych. Wchodząc do kabaretu Kit-Kat przywita nas konferansjer Emcee (w tej roli zamiennie Krzysztof Kwiatkowski i Łukasz Szczepanowski). Gwiazdę kabaretu Sally Bowles grają Joanna Pocica i Paulina Kondrak. Na scenie nie zabraknie również wybitnych aktorów Sceny Stu, z nieco większym doświadczeniem – Beata Rybotycka , Dorota Zięciowska, Rafał Dziwisz i Andrzej Róg – oni również należą do kabaretu. Aktorom na scenie towarzyszy zespół muzyczny.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl