Rozmaitości
Piątek, 20 lipca 2012 18:19

"Breakout Tour" - koncert poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy (zdjęcia)

ZAKOPANE. W klubie muzycznym "Watra" odbył się koncert Piotra Nalepy "Breakout Tour".
Zespół blues-rockowy Breakout powstał w 1968 roku w Rzeszowie. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja). Grupa oficjalnie przestała istnieć w roku 1982, kiedy lider zespołu Tadeusz Nalepa rozpoczął karierę solową. Zespół był reaktywowany jeszcze wiele razy z okazji wielu imprez i koncertów, ale Kubasińska i Nalepa rzadko śpiewali już razem.

Pięć lat temu w Rzeszowie odbył się I Festiwal Breakout ku pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. W założeniu to impreza dla zespołów i fanów głównego nurtu muzyki rockowej. Twórcą „Breakout Festiwalu” jest Tomasz Paulukiewicz.

Podczas jednej z edycji Festiwalu wystąpiła JEAN. Wokalistka zaprezentowała utwory Miry Kubasińskiej, w taki sposób, że syn Miry i Tadeusza Nalepy - Piotr Nalepa postanowił przypomnieć utwory rodziców. Tak zrodził się projekt "Breakout Tour", który opiera się na najlepszych piosenkach Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy (Modlitwa, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą itp).

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl