Rozmaitości
Piątek, 24 lutego 2017 00:19

"Body Remix/Goldberg Variations" (zdjęcia)

W ramach Festiwalu Materia Prima 2017 zaprezentowane zostało przedstawienie "Body Remix/Goldberg Variations" w wykonaniu Marie Chouinard Company z Kanady.
W spektaklu koneserka tego co niezwykłe, Marie Chouinard dzieli się w tej pracy swoimi spostrzeżeniami na temat relacji pomiędzy nieuchwytnym Innym a skandalicznością Piękna, przy akompaniamencie _Wariacji Goldbergowskich_ Johanna Sebastiana Bacha.

Przedstawienie jest subtelne i jednocześnie ekstrawagancki, okazałe i dzikie. Ruchy tancerzy starają się zgłębić nierozwiązalną zagadkę, jaką jest żyjące ciało.

Międzynarodowa sława Compagnie Marie Chouinard jest wynikiem 28 lat pracy artystki z Montrealu, Marie Chouinard. Obecnie zespół jest stałym bywalcem na najważniejszych światowych scenach i festiwalach. Początki tej grupy sięgają pierwszego dzieła Chouinard z 1978 roku, _Crystallization_. Dzięki tej pracy, od razu zyskała sobie reputację oryginalnej twórczyni, po której stworzyła jeszcze ponad 50 choreograficznych produkcji, występów na żywo, prac wokalnych, instalacji oraz filmów, w których wyklarował się jej unikatowy styl.

Spektakl zawierał elementy nagości
Choreografia: Marie Chouinard
Czas trwania: 48 minut
Reżyseria: Jocelyn Barnabé
Muzyka: Louis Dufort
Produkcja: Amérimage Specta and Écho Média
Producent wykonawczy: Luc Châtelain
Tancerze: Kimberley De Jong, Chi Long, Carla Maruca, Lucie Mongrain, Carol Prieur, Manuel Roque, Dorotea Saykaly, Mark Eden-Towle, James Viveiros, Won Myeong, Dany Desjardins, Gerard Reyes

Tomasz Cichocki i materiały promocyjne festiwalu Materia Prima
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl