Rozmaitości
Sobota, 23 czerwca 2012 00:47

"Biegiem przez świat" - trasa z Zakopanego na Hel

"Biegiem przez świat - Highway to Hel, czyli polowanie na raka", to akcja, która polega na przebiegnięciu Polski z południa na północ, czyli z Zakopanego na Hel między 10 a 30 lipca br. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na konto walczącego o życie - Jakuba Piśmiennego.
- „Highway to Hel” to po prostu przebiegnięcie całej Polski wzdłuż, które potrwa 20 dni. Michał Spychała i Karol Dzieciątko codziennie będą pokonywali dystans maratoński. Wystartują z Zakopanego, z Krupówek, a 30 lipca będą na Helu. Trasa została podzielona na etapy. Obaj mężczyźni liczą na to, że nie będą musieli biec we dwójkę i do poszczególnych etapów dołączą się miłośnicy sportu. Oprócz samego biegu są organizowane imprezy towarzyszące w różnych miastach Polski - wyjaśnia Andrzej Borek, współorganizator biegu.
 
Już w zeszłym roku Michał i Karol wyznaczyli sobie cel. Biegają po coś, dla kogoś. W zeszłym roku pokonali Polskę wszerz dla Dominika. Teraz robią to dla Jakuba.

Nazywam się Jakub Piśmienny. Niedawno skończyłem 21 lat. Zmagam się ze złośliwym nowotworem kości. Przeszedłem kilkadziesiąt chemioterapii, radioterapię, biopsję i ciężką operację, po której jestem osobą niepełnosprawną. Nowotwór uodpornił się jednak na chemię i po wyniszczającym półtorarocznym leczeniu nastąpiła wznowa na biodrze oraz liczne nieoperacyjne przerzuty do płuc. Leczenie jest niezwykle drogie, dlatego jestem wdzięczny za każdą pomoc, pomysł, kontakt, uśmiech.

Michał i Karol bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Postanowili poświęcić swój czas, zmierzyć się ze swoimi słabościami, aby w ten sposób wspomóc mnie w walce z chorobą. Z tego powodu proszę o wsparcie ich wysiłku i trudu. Mam nadzieję, że nie pozostaną Państwo obojętni.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na www.biegiemprzezswiat.pl

s/ zdj. www.cancer-killer.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl