Rozmaitości
Wtorek, 21 lutego 2017 22:47

"Balet o kawie" w wykonaniu Cracovia Danza (zdjęcia)

Dzisiaj na scenie teatru Variete, zatańczyli filiżanka, cukiernica i młynek do kawy…Tak, tak.. to prawda! A to wszystko za sprawą Baletu Cracovia Danza i słynnego już spektaklu „Balet o kawie", który od lat jest hitem Cracovia Danza.
Prezentowany często w kraju i zagranicą. "Balet o kawie" wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej.

Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha.

Tancerze wystąpili w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Występujące w spektaklu dzieci – ziarenka kawy – nadały mu niepowtarzalnego uroku.

inscenizacja i choreografia: Romana Agnel
scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór z Suit Orkiestrowych, aria Lizy z
Kantaty o kawie)
w spektaklu wzięli udział : Marta Baranowska, Anna Karabela, Alicja
Petrus, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Jan Fečko, Łukasz Szkiłądź
W spektaklu biorą udział uczniowie Krakowskiej Zawodowej Szkoły
Baletowej

"Balet o kawie", nagrodzony Złotym Słonecznikiem 2014 przez portal Czas Dzieci, swoją premierę miał 11 września 2008 roku w Muzeum Inżynierii miejskiej w Krakowie. Od tego czasu był z powodzeniem wystawiany zarówno w kraju, jak i za granicą: m.in. we Francji, gdzie w rolach ziarenek kawy wystąpili uczniowie francuskiej szkoły baletowej.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Baletu Cracovia Danza
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl