Rozmaitości
Poniedziałek, 12 lutego 2018 20:42

"Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj" - wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy SOK

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu realizowali wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej działania prewencyjne w ramach akcji „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”.
Akcja prowadzona była w godzinach od 9.00 do 11.00 na ulicy Orkana w Szaflarach, w rejonie przejazdu kolejowego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się zarówno przez pieszych, jak i kierujących do znaków i sygnałów drogowych.Szczególną uwagę zwracali też na kierujących, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości do kontynuowania dalszej jazdy - ze względu na duże natężenie ruchu nie byli w stanie szybko go opuścić, a takie zachowanie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może nadjechać pociąg. To już kolejne wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Przypomnijmy - kilka dni temu kierowca busa osobowego nie zauważył pociągu, gdy przejeżdżał przez tory. Pociąg uderzył w auto z impetem miażdżąc tył samochodu.

opr.s/ zdj. KPP w Nowym Targu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl