Rozmaitości
Środa, 11 października 2017 22:29

Salon Książki Historycznej

„Czym jest historia? Echem przeszłości odbitym przez przyszłość. Odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość” stwierdził Victor Hugo. I jest w tych słowach bardzo dużo prawdy. Nie sposób przecież zrozumieć do końca zasad, tradycji, zwyczajów, a często i naszej zbiorowej mentalności, jeśli nie sięgniemy do źródła, jeśli nie spojrzymy wstecz i nie zobaczymy wydarzeń, które nas i nasz kraj ukształtowały.
11-14 października w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 odbędzie się III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Jego organizatorem jest krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a hasłem przewodnim: „Dawna Rzeczpospolita: historia – pamięć – dziedzictwo”. Swój udział w Kongresie zapowiedziało wielu znakomitych historyków z kraju i zagranicy. Zarówno dla nich, jak i pasjonatów historii miejscem niezwykle atrakcyjnym będzie 3. Salon Książki Historycznej, na który organizatorzy zapraszają w dniach 12-14 października br.

To właśnie tam będzie można znaleźć najnowsze i najważniejsze publikacje na temat historii Polski. Nad realizacją tego wyjątkowego spotkania czuwać będą Targi w Krakowie, które od ponad 20 lat z wielkim sukcesem organizują Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®.

Salon zapowiada się bardzo ciekawie. Udział w nim potwierdziły m.in: Wydawnictwo Wysoki Zamek Iwona Tokarska, Wydawnictwo Sejmowe, Biblioteka Wolności, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana, Wydawnictwo Literackie, Międzynarodowe Centrum Kultury czy Towarzystwo Historyków i Zabytków Krakowa.

Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, aby zakupić książki i czasopisma o tematyce historycznej, odnaleźć niszowe teksty poświęcone historii, reprinty czy bardzo popularne ostatnio układanki historyczne.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl