Rozmaitości
Wtorek, 31 maja 2011 13:02

XI Ogólnopolskie Dni Owada - „Owady i ludzie”

Od 3 do 5 czerwca w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Al. 29 listopada 54), odbywać się będą XI Ogólnopolskie Dni Owada. Hasło przewodnie to „Owady i ludzie”.
Już po raz jedenasty na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym odbywać się będą Ogólnopolskie Dni Owada. Impreza co roku gromadzi tłumy zwiedzających. Stałymi elementami Dni Owada są wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. W programie - prezentacja uczelnianej Hodowli Owadów i Pajęczaków Egzotycznych zawierająca nowe gatunki z różnych zakątków świata.

Ponadto można będzie zobaczyć kolekcje roślin owadożernych, owady preparowane, a także obejrzeć wystawę exlibrisów i fotografii o tematyce entomologicznej. Jak co roku dla najmłodszych odbywać się będą warsztaty, podczas których będzie można m.in. ulepić gliniane domki dla owadów. Dodatkową atrakcją będą wróżby „owadziej wróżki”, „owadzie” tatuaże, zawody w owadziej lekkoatletyce czy pokazy owadziego origami. Przez cały czas odbywać się będą kiermasze – owadów krajowych i egzotycznych, produktów pszczelich, akcesoriów entomologicznych, książek o tematyce entomologicznej, ogrodniczej oraz ogólno-przyrodniczej.

W sobotę i niedzielę niewątpliwym hitem będzie prezentacja „KUCHNI HAKUNA MATATA”, czyli owadziej kuchni, połączonej z degustacją!

Na sobotni wieczór zaplanowano występ kabaretu „Od Czasu do Czasu” oraz „Bal Owada”, gdzie obowiązywać będzie przebranie za owada.

Dniom Owada towarzyszyć będą ciekawe wykłady, które odbywać się będą w piątek, tj. 3 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 14.30 w Klubie Studenckim „Arka”, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 50. Wstęp wolny.

Więcej na: www.dniowada.ur.krakow.pl

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl