Rozmaitości
Wtorek, 24 maja 2016 19:59

Rafał Sonik i jego quad - z klocków Lego. W skali 1:1 (zdjęcia)

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i wspaniałego człowieka, od kilkunastu lat zaangażowanego w działalność charytatywną, została doceniona w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.
- Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Rafałowi Sonikowi za wyrażenie zgody na udział w naszej akcji oraz wypożyczenie quada - dzięki czemu mogliśmy tak dokładnie odwzorować tą niezwykłą maszynę - mówi Rafał Szymański manager projektu. - Ideą zapoczątkowanej przez nas tzw. Alei Gwiazd jest chęć uhonorowania oraz przybliżenia osiągnięć mistrzów, stawiając ich postawę dzieciom i młodzieży jako wzór do naśladowania. Rajdowiec jest drugim, po Robercie Lewandowskim, sportowcem wykonanym przez nas w całości z klocków - dodaje.

Pierwszym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z 250 tysięcy elementów. Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli specjaliści od budowania z klocków, którzy wiernie odtworzyli postać znakomitego rajdowca. Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Rafał Sonik osobiście odsłoni swoją figurę oraz replikę quada, wykonane w skali 1:1 w całości z klocków oraz złoży autograf na koszulce, w której ścigał się na Atakamie, Saharze oraz pustyni Półwyspu Arabskiego. Atrakcją spotkania będzie również możliwość podziwiania autentycznego quada, na którym startuje Rafał Sonik i porównania go z kopią wykonaną z klocków Lego.

Figurę Rafała Sonika będzie można podziwiać na Największej w Polsce Wystawie Budowli z Klocków Lego w Gemini Park w Bielsku-Białej od 25 maja od godziny 12.00 do końca trwania Wystawy, czyli do 3 lipca 2016 roku.


opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl