Golemo
Rozmaitości
Środa, 7 września 2016 22:07

Nowy sezon artystyczny w Teatrze "Variete" (zdjęcia)

Dzisiaj odbyła się jesienna konferencja prasowa w Krakowskim Teatrze VARIETE, podczas której zaprezentowano pozycje repertuarowe w nowym sezonie artystycznym. Konferencja została poprzedzona próbą otwartą nowej premiery - pierwszej w Krakowie farsy muzycznej pt. Dziewczyna z plakatu w reżyserii Janusza Szydłowskiego.
W spektaklu wystąpią aktorzy znani już z poprzednich produkcji Teatru Variete - Katarzyna Ptasińska i Katarzyna Galica oraz Iwona Bielska i Tadeusz Huk. Pojawiła się także ekipa Broadway Exclusive w składzie: Mateusz Miela, Mateusz Muniak, Jakub Wocial i Agnieszka Woźniak.

Prócz tego w nowym sezonie pojawią się również znane już publiczności spektakle, jak „Variete Film Show”, "Legalna Blondynka”, czy „Rewia Variete”, a także widowisko muzyczne „BroadwayExclusive” oraz cykl koncertów. Nie zabraknie też występu znanego szerszej publiczności kabaretu Mumio w spektaklu pt. „Welcome Home Boys”.

Premiera spektaklu „Dziewczyna z plakatu” zaplanowana jest na dzień 18 września. Wcześniej krakowska publiczność będzie mogła go obejrzeć podczas 10. edycji Nocy Teatrów, która w tym roku odbędzie się 17 września.

Prócz spektakli na uwagę zasługują koncerty: Jaromira Nohavicy (12 i 13 października) oraz Czesława Mozila (13 listopada).

Gratką dla widzów anglojęzycznych będzie natomiast spektakl „Little Shop of Horrors” w wykonaniu utalentowanej młodzieży (m.in. z Anglii, USA, Polski, Japonii, Portugalii, Rumunii) z Brytyjskiej Międzynarodowej Szkoły w Krakowie. Musical, osadzoną w latach 50-tych parodię gatunku science-fiction i filmów grozy będzie można zobaczyć 26 i 27 października oraz 13 i 14 grudnia.

Tomasz Cichocki i materiały promocyjne Teatru Variete
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl