Rozmaitości
Niedziela, 8 marca 2015 12:23

Małopolska promuje się w Berlinie

W Berlinie zorganizowane zostały ITB Berlin 2015 – jedne z największych targów turystycznych na świecie. Wśród wystawców nie zabrakło Małopolski.
ITB Berlin to jedne z największych targów turystycznych. Do dziś centrum Messe Berlin odwiedzi tysiące miłośników podróżowania. Swoje atrakcje przedstawi ponad 200 państw z całego świata. Wśród wystawców nie zabraknie biur podróży, hoteli i organizatorów wypoczynku z Polski. Małopolskie stoisko przygotowane zostało przez Małopolską Organizację Turystyczną. Do odkrycia naszego regionu zachęcał będzie zwiedzających Leszek Zegzda odpowiedzialny w Zarządzie Województwa za promocję i turystykę. Wśród gości nie zabraknie także Tomasza Jędrzejczaka – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dla zwiedzających Małopolska przygotowała specjalne pokazy i warsztaty tworzenia tradycyjnych koronek z Bobowej oraz liczne konkursy z nagrodami.

Na Polskim Stanowisku Narodowym, obok naszego regionu, swoje atrakcje promują województwo opolskie, dolnośląskie, łódzkie, wielkopolskie, podkarpackie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i warmińsko-mazurskie. Gości targów z pewnością przyciągną aż trzy specjalne strefy: Strefa Eco i Dobrego Jedzenia, gdzie odbywają się pokazy kulinarne i można spróbować regionalnych przysmaków, Strefa Odpoczynku i Podróżnika oraz Strefa promująca Polskę w kontekście Mistrzostw Europy Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Piękno polskiej przyrody przybliży podróżnikom stworzony na potrzeby targów Ogród Polski. Na zaproszonych uczestników wydarzenia czeka również Wieczór Regionów z udziałem Małopolski. Targi ITB Berlin to bardzo szeroki program seminariów, konferencji i imprez towarzyszących. Eksperci z branży turystycznej wezmą udział m.in. w konferencji turystyki medycznej pt. “Poland - fast growing medical tourism destination”.

źródło: materiał prasowy UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl