Rozmaitości
Wtorek, 21 czerwca 2016 15:55

Zwierzaki-zabawki na Plantach

Na placu zabaw w sąsiedztwie ul. Sebastiana na krakowskich Plantach pojawiło się małe ZOO. To tymczasowa aranżacja, którą po raz drugi zrealizowała instytucja kultury Województwa Małopolskiego - Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Inspiracją do powstania tego wyjątkowego placu zabaw jest etnograficzna wystawa, jaką obejrzeć można w siedzibie muzeum, przy Placu Wolnica.
Zwierzaki-zabawki, które w tym samym miejscu gościły już w ubiegłym roku to pokazanie, jak w ciekawy sposób zagospodarować niewielką, pustą i wyasfaltowaną przestrzeń w samym sercu Plant, niedaleko Wawelu. Inspiracją do ich stworzenia był zbiór dawnych zabawek małopolskich, w tym zabawki wytwarzane przez podkrakowskich murarzy na przełomie XIX i XX wieku oraz sygnowane przez Warsztaty Krakowskie. Z instalacji, którą zaprojektował Olaf Cirut, mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Taką niecodzienną aranżację pustego na co dzień placu Muzeum Etnograficzne zaproponowało po raz pierwszy w ubiegłym roku, przy okazji Małopolskiego Festiwalu Dizajnu Dizajn-Biznes-Kraków. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem, stąd jej tegoroczna kontynuacja. Niebawem w tym miejscu powstanie stała aranżacja pod nazwą „Dzikie PLANTY”, w których spotkać będzie można wielkie ślimaki, puchacze i stonogi czy zagubić się wśród gigantycznych grzybów.

opr.s/ zdj. Muzeum Etnograficzne w Krakowie

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl