Rozmaitości
Środa, 15 listopada 2017 13:16

Znamy zwycięskie projekty, które otrzymają granty w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.
W województwie małopolskim klienci Tesco wybrali 9 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:
„Włącz seniora!” Fundacji Uniwersytet Dzieci
„Urodziny na lekarstwo” Stowarzyszenia „Sursum Corda”
„Ogród marzeń, ogród wrażeń” Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy
„Warsztaty artystyczne z rzeźby ludowej i plastyki obrzędowej” Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych „Błękit”
„Sport przez cały rok!” Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ
„Przy-smaki Ochronki” Stowarzyszenia „Ochronka Dom-Serce-Ludzie”
„Stop Smog!” grupy „Razem dla Skawiny”
„30 km na 30 lecie Fundacji im. Brata Alberta” Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach Fundacji im. Brata Alberta
„Jazda konna dla wszystkich dzieci” Fundacji „Jowisz”.

Łącznie na terenie województwa małopolskiego oddano blisko 437 142 głosów.

- Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.
opr.s/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl