Rozmaitości
Wtorek, 10 października 2017 11:50

Złote Jabłko i Sądeckie Laury z okazji święta turystyki (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba uczestniczył w 18. sądeckich obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczył Złote Jabłko Sądeckie oraz dyplomy starosty w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny oraz budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego.
Spotkanie zorganizowane przez Nowosądecką Izbę Turystyczną było okazją do podsumowania sezonu turystycznego w regionie. Honorowy prezes NIT Aleksander Giertler podkreślił, że z każdym rokiem wynik jest lepszy.

- Po pierwsze ani jedno biuro i ani jedno przedsiębiorstwo nie zbankrutowało - mówił Aleksander Giertler. - Nasz region odwiedziło półtora miliona gości. Byli to głównie turyści indywidualni, poszukujący na Sądecczyźnie pięknych krajobrazów, a także zdrowia. Mam na myśli między innymi kuracjuszy, którzy korzystali z leczenia w sanatoriach.

Do sukcesu branży turystycznej przyczyniają się ludzie, pracujący nad wzbogaceniem oferty Sądecczyzny i zachęcający gości do wypoczynku w regionie. Marian Ryba uhonorował za to Złotym Jabłkiem Sądeckim Andrzeja Grygla – Grand ZUPH Korzenna OWS "Grand" Chotowa, doceniając jednocześnie zaangażowanie firmy w społeczne życie regionu.

Dyplomy starosty za wkład w kształtowanie oferty wypoczynkowej Sądecczyzny oraz wspieranie inicjatyw budujących markę turystyczną regionu otrzymali Katarzyna Kowal (Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji "Geovita" w Krynicy-Zdroju) i Alicja Flieger (dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego "Panorama" w Krynicy-Zdroju).

NIT nagrodził podmioty, które w sposób szczególny przyczyniają się do budowania sądeckiej marki turystycznej. Sądecki Laur w kategorii hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowisk, pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka "za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie" otrzymał Hotel Prezydent Medical SPA&Wellness Krynica-Zdrój (pakiet "Prezent dla rodziców"). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Heron Live Hotel w Siennej (pakiet "Romantyczna jesień w SPA"), Sanatorium Uzdrowiskowe Limba w Piwnicznej-Zdroju (pakiet "Pobyty sanatoryjne i rehabilitacyjne) oraz Ośrodek Wypoczynkowy Andrzejówka nad Popradem.

Sądecki Laur w kategorii okołoturystycznej, za ofertę edukacyjną "Wielka przygoda z małą pszczółką" otrzymało Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej, firmy kajakipoprad.pl Katarzyny Januszkiewicz-Maciejewskiej i ABACOM Grzegorza Maciejewskiego z Żegiestowa – Łopaty Polskiej oraz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddziału Beskid Nowy Sącz.

W kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki Sądecki Laur odebrał zasłużony przewodnik tatrzański Wiesław Piprek.
Nagrody i wyróżnienia za poszerzanie oferty turystycznej miasta i regionu wręczył też wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl