Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 13:01

Zlot pojazdów zabytkowych w Szczawnicy

Do Szczawnicy, w ramach VIII Zlotu Pojazdów Zabytkowych „Retro”, przyjechało ponad 50 zabytkowych wehikułów. Ich obecność na placu przy kolejce na Palenicę przyciągnęła sporą grupę fanów motoryzacji, zwłaszcza że taki widok w Szczawnicy nie zdarza się często.
O pojazdach uczestniczących w zlocie opowiadał jego komandor Jacek Dyczek. Na zakończenie sekretarz miasta Tomaszem Ciesielka wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury Piotrem Gąsienicą wręczyli nagrodę dla najpiękniejszego auta. Otrzymał ją hap mobil wyprodukowany w 1935 r. W trakcie trwania imprezy można było za drobną opłatą skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie 60+. Odbywały się również konkursy z nagrodami.

- W czasie trwania imprezy staramy się utrzymywać rodzinną atmosferę. Jeździmy w ciekawe miejsca pojazdami, które są rzadko spotykane. Zlot ma zazwyczaj formę wypoczynkowo - turystyczną. W tym roku zgłoszonych było 56 załóg. Niestety nie wszystkie, z powodów niesprzyjających warunków atmosferycznych, mogą być tutaj z nami. Ostatecznie dotarły 52 samochody - mówi portalowi pieniny24 komandor Jan Dyczek.

opr.s/

źródło: pieniny24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl