Rozmaitości
Piątek, 24 lipca 2020 12:59

Zespół Szkół w Krynicy: 60 uczniów pojedzie do Grecji

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze - Kształcenie i szkolenia zawodowe”.

- Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wyjechać w przyszłym roku do Grecji, aby nabywać tam umiejętności zawodowe i szlifować język angielski. To bardzo dobra wiadomość - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor placówki. - Nasz projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” opiewa na prawie 110 tysięcy euro. Pieniądze są przeznaczone na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Główne cele projektu to właśnie doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
- Zachęcam absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.

Szczegółowe informacje na temat projektu - wkrótce na stronie internetowej szkoły http://krynica.szkola.pl/zsp/

(olsz)
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl