Rozmaitości
Czwartek, 14 sierpnia 2014 22:29

Ze sztuką w wielickim zamku

Czym kieruje się artysta wybierając temat swego dzieła? Od czego zależy jego warsztat? Tego dowiecie się na spotkaniu z malarką Ewą Hoppe-Nowicką na wystawie „Z teki artysty” w Zamku Żupnym w Wieliczce, w piątek 15 sierpnia o godz. 17.00. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.
Wystawa "Z teki artysty" to wakacyjna podróż w różne rejony Morza Śródziemnego przedstawione przez pogodne i nastrojowe krajobrazy. Słoneczne miasteczka, wyspy i gaje oliwne, impresjonistyczne w sposobie uchwycenia ulotnej chwili, zachwycają bogactwem rozświetlonych i wibrujących barw.

Wśród prezentowanych prac artystki wyróżniają się widoki górniczej Wieliczki wykonane w technice kolaży, powstałych z użyciem fragmentów blach i zespawanych prętów. Wyłaniają się industrialne pejzaże wież szybowych z prawdziwym gąszczem kratownic i rusztowań.

Ewa Hoppe-Nowicka stworzyła swój własny język opisywania otaczającego świata. Jej rzeczywistość zbudowaną z rytmicznych powtórzeń motywów drzew, domów, dachów czy kratownicowych konstrukcji naprawdę warto odkryć aby... pozwolić się im uwieść. Dostrzec urodę nie tylko śródziemnomorskich impresji, ale także - mniej oczywistą - kopalnianych nadszybi Wieliczki.

Wystawę można zwiedzać do 14 września.

s/

źródło: www.muzeum.wieliczka.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl