Rozmaitości
Niedziela, 1 września 2013 12:22

Zdrowie podczas Święta Karpia (zdjęcia)

Na początek zabiegi rehabilitacyjne, konsultacje dermatologiczne i badanie USG jamy brzusznej. Później rozmowy na temat poszczególnych świadczeń Centrum Zdrowia Tuchów i pokaz pierwszej pomocy. Tak przebiegała promocja zdrowia podczas drugiego dnia Festynu Rodziny w ramach Święta Karpia w Wierzchosławicach.
W Centrum Zdrowia Wierzchosławice uruchomiono rehabilitację, z której korzystają pacjenci Ośrodka Dziennego, ale też wszyscy zainteresowani komercyjnymi zabiegami. Popularnością cieszą się np. masaże wirowe. Zabiegi wykonywane w specjalnych wanienkach działaniem przypominają masaż klasyczny. Jednak ich siła jest większa, gdyż wzmaga ją pozytywne oddziaływanie ciepła wody. Ponieważ powodują głębokie rozluźnienie tkanek i poprawę ukrwienia stosowane są po złamaniach rąk i nóg, po uszkodzeniach wiązadeł oraz stawów. Chorzy korzystają z nich także w chorobach reumatycznych, układu krążenia, oraz w zmianach narządów ruchu, powstałych z przeciążenia.

Rozmowy na temat promocji zdrowia podczas festynu zakończył pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników Centrum Zdrowia Tuchów. Uczestniczyli w nim także strażacy ochotnicy z Wierzchosławic, którzy nie zważając na kaprysy aury pomimo ulewnego deszczu z zaangażowaniem wydobyli z rozcinanego wraku samochodowego osobę pozorującą ofiarę wypadku.

mat. prasowy, opr.s/

źródło: Centrum Zdrowia Tuchów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl