Rozmaitości
Sobota, 31 stycznia 2015 13:02

Zbliża się Małopolski Kongres Kobiet

O zarządzaniu, polityce, feminizmie, mediach, ekologii i pasjach przedstawianych z kobiecej perspektywy rozmawiać będą uczestniczki i uczestnicy II Małopolskiego Kongresu Kobiet, który odbędzie się 7 marca br. 5 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Największa tego typu inicjatywa społeczna w województwie odbywa się w tym roku pod hasłem „Kobiece perspektywy”.
Kongres adresowany jest do wszystkich mieszkanek miast i wsi w naszym regionie, których łączy potrzeba rozmawiania na tematy ważne dla kobiet: polityczek, artystek, gospodyń domowych, kobiet z tytułami naukowymi, bizneswoman, studentek. Małopolski Kongres zaprasza także panów, którym sprawy kobiet nie są obojętne.

Tegoroczne wydarzenie integruje środowiska kobiece Małopolski poprzez ukazywanie dobrych praktyk, skutecznych rozwiązań oraz poruszanie aktualnych inicjatyw i problemów. Jego głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości, wzajemna pomoc a także budowania systemów wsparcia w różnych układach naukowych, biznesowych i społecznych w taki sposób, aby stanowiły one rzeczywistą siłę.

Honorowy patronat nad II Małopolski Kongresem Kobiet objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Wśród zaproszonych gości i panelistów znajdują się m.in.: Monika Płatek, Małgorzata Fuszara, Dorota Warakomska, Lena Kolarska-Babińska, Andrzej Chochół, Ewa Rumińska-Zimny, Anna Okońska-Walkowicz, Dominika Kozłowska, Maria Flis, Waldemar Domański, Zbigniew Nęcki.

7 marca uczestniczy będą mogli wziąć udział w panelach i dyskusjach poświęconych min. takim zagadnieniom, jak działania kobiet w samorządach, pokolenie Y, kobiecy styl zarządzania, czy społeczna aktywność kobiet. Specjalny panel poświęcono realizowanym przez kobiety niecodziennym pasjom, tradycyjnie przypisywanym mężczyznom, a w osobnej dyskusji zostanie poruszony problem przemocy wobec kobiet oraz ratyfikacji konwencji o przeciwdziałaniu przemocy. Po raz pierwszy w historii kongresu pojawi się panel dedykowany i poprowadzony wyłącznie przez mężczyzn, w trakcie którego, dla równowagi, zostanie zaprezentowany męski punkt widzenia.

Szczegóły na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl