Rozmaitości
Niedziela, 9 listopada 2014 11:57

Zatrzymany zabójca z Brzeska

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 71-letniego mężczyzny, do którego doszło pod koniec sierpnia w Brzesku
3 września, w mieszkaniu, w jednym z bloków w Brzesku znaleziono zwłoki właściciela mieszkania, 71-letniego mężczyzny. Już wstępna obdukcja ciała wskazywała, że mężczyzna został zamordowany. Ciało miało liczne rany cięte zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Zwłoki mężczyzny znalazła jego córka , która przyszła odwiedzić samotnie mieszkającego ojca. Jak ustalili policjanci, do zabójstwa doszło kilka dni wcześniej. Mieszkanie nosiło ślady penetracji co wskazywałoby na motyw rabunkowy napadu ( mężczyzna miał opinię majętnego ) jednakże po dokładnych oględzinach okazało się, że nic wartościowego mieszkania nie zginęło.

W toku prowadzonego śledztwa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku policjanci z Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie rozpoczęli zbieranie i analizowanie dowodów w tej sprawie. Efektem ich pracy było zatrzymanie 5 listopada 19-letniego krewnego zamordowanego mężczyzny.

Jak ustalono, 28 sierpnia chłopak przyszedł do mieszkania starszego mężczyzny aby pożyczyć od niego pieniądze. (Chłopak miał zasądzoną grzywnę w wysokości 1400 złotych za jazdę po spożyciu alkoholu ). Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań po czym sprawca zadał starszemu panu kilka ciosów kuchennym nożem. Z mieszkania zabrał jedynie drobną kwotę pieniędzy i 2 paczki papierosów.

19-latek usłyszał zarzut zabójstwa . Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu i szczegółowo opisał całe zdarzenie. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl