Rozmaitości
Wtorek, 6 września 2011 15:39

Zatrzymani za przemyt, handel bronią i narkotykami (zdjęcia i video)

Na terenie Podhala oraz Dolnego Śląska funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali troje członków grupy przestępczej zajmującej się przemytem oraz handlem bronią, narkotykami i towarami akcyzowymi.
- W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano także ponad kilogram amfetaminy wartości 31 tysięcy zł, jednostki broni palnej i gazowej oraz około 400 kg tytoniu - poinformował ppłk Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta KOSG w Nowym Sączu. - Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Karpacki Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Uszczuplenia skarbu państwa szacuje się na ponad 220 tysięcy zł Uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 - dodał.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród zatrzymanych są mieszkańcy Podhala, ale straż graniczna nie potwierdza oficjalnie tych informacji. - Nie udzielamy w tej sprawie dodatkowych informacji - powiedział ppłk Jarosiński.

r/

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl