Rozmaitości
Sobota, 22 marca 2014 23:07

Zarzuty i areszt dla narkotykowego dilera

MYŚLENICE. Policjanci zapobiegli wprowadzeniu na rynek znacznych ilości środków odurzających i środków psychotropowych.
Policjanci pionu kryminalnego myślenickiej policji od dłuższego czasu zbierali ślady prowadzące do osoby, która trudni się rozprowadzaniem narkotyków w lokalnym środowisku.

Kilka dni temu doszło do zatrzymania 27-letniego krakowianina, magistra farmacji pracującego w jednej z myślenickich aptek. - W czasie tych czynności mężczyzna miał przy sobie pewną ilość marihuany, natomiast w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli dużą ilość zabronionych substancji susz konopi indyjskich w słoikach, folii aluminiowej i metalowym pudełku (w sumie ponad 200 gram), jej nasiona, kokainę w strunowym woreczku, tabletki ecstasy (około 150 sztuk) oraz kilka tysięcy złotych w banknotach stuzłotowych. Policjanci badają w jaki sposób mężczyzna mógł prowadzić swój narkotykowy proceder w mieście lub poza nim. Zatrzymanemu został postawiony zarzut karny posiadania zabronionych środków odurzających oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia do obrotu różnego rodzaju narkotyków - informuje KW Policji w Krakowie.

Sąd Rejonowy w Myślenicach zdecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym aresztowaniu mężczyzny. Za posiadanie – wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

opr.s/

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl