Kopalnia
Rozmaitości
Czwartek, 9 czerwca 2016 19:43

Zaproszenie na spotkanie z poezją (zdjęcia)

KRAKÓW. W czwartek w ogrodach Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Piłsudskiego 12) odbyła się konferencja prasowa inaugurującą 5. Festiwal Miłosza. Festiwal odbędzie się w dniach potrwa do 12 czerwca w Krakowie.
W konferencji udział wzięli: Robert Piaskowski - Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego, Olga Brzezińska prezes Fundacji Miasto Literatury, Stanisław Dziedzic - dyrektor wydział Kulury i Dziedzictwa Narodowego oraz goście specjalni - Breyten Breytenbach – południowoafrykański pisarz, poeta, eseista i malarz; jeden z najbardziej cenionych twórców języka afrikaans i Ashur Etwebi - jeden z najbardziej znanych libijskich pisarzy, organizator życia kulturalnego w Libii, poeta, tłumacz, lekarz; stypendysta programu ICORN w Norwegii

Festiwal Miłosza to najważniejszy w Polsce międzynarodowy salon poezji, wyrosły z tradycji spotkań Poetów Wschodu i Zachodu – organizowanych przed laty pod patronatem Noblistów: Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Podczas Festiwalu, w wielokulturowym i wielojęzycznym gronie gości z kraju i ze świata będziemy rozmawiać o poezji, przeżywać ją na najróżniejsze sposoby, łącząc i konfrontując literaturę z codziennością. W najbliższej edycji poetycką ucztę zapewnią autorzy z Polski i zza granicy oraz bogaty i różnorodny program debat, paneli, koncertów i wystaw.

Więcej informacji o Festiwalu i nadchodzących wydarzeniach już wkrótce na: www.miloszfestival.pl

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl