Rozmaitości
Sobota, 19 maja 2018 13:38

Zakończyła się piętnasta edycja Nocy Muzeów w Krakowie (zdjęcia)

W wydarzeniu wzięły udział 24 muzea wraz z 50 oddziałami. Inauguracja Nocy Muzeów w Krakowie odbyła się w Muzeum Archeologicznym. Pokazana została wystawa „Od kolekcjonerstwa do muzealnictwa. 160-lecie pierwszej wystawy w Muzeum Archeologicznym w Krakowie”.
Podczas Nocy udostępnione były wystawy stałe, zmienne oraz pomieszczenia muzealne na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Organizatorzy przygotowali także specjalne atrakcje, m.in.: koncerty, warsztaty, prezentacje multimedialne, odczyty, pokazy walk rycerskich oraz specjalne oprowadzania z przewodnikiem.

W programie nie zabrakło nowości. Była możliwość zwiedzenia dwóch nowych Oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Thesaurus Cracoviensis oraz Muzeum Podgórza – z wystawami: stałą „Miasto pod kopcem Kraka” i czasową „Wizja lokalna. Podgórze w oczach fotografów”.

My prezentujemy zdjęcia między innymi z Muzeum Archeologicznego, Sukiennic Galerii Obrazów, Muzeum Erazma Ciołka, podziemi Kościoła św. Wojciecha, Muzeum PRLu oraz Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl