Rozmaitości
Poniedziałek, 11 lipca 2016 21:11

Zakończyła się Małopolska Akademia Talentów (zdjęcia)

Nieco ponad dwa tygodnie – od dnia 25 czerwca trwał Festiwal Muzyczny – Małopolska Akademia Talentów, w ramach którego najpiękniejsze muzyczne utwory zabrzmiały w wielu zakątkach województwa.
Organizator przedsięwzięcia – Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” w ubiegłym roku przygotował pierwszą edycję kursów muzycznych, których elementem były wieczorne koncerty otwarte dla publiczności. Pierwsza edycja odbyła się w Łącku ale już tegoroczna, druga edycja to cykl kilkunastu koncertów, które odbyły się w Tymbarku, Szczyrzycu, Łącku, Żegocinie, Piwnicznej Zdroju, Starym Sączu, Limanowej, Jaworkach, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy.

Koncertowali zaproszeni przez organizatora goście – profesjonalni muzycy, wykładowcy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, aktywnie koncertujący w Polsce i na świecie oraz młodzi instrumentaliści, uczestnicy kursów muzycznych w ramach 2. Małopolskiej Akademii Talentów.

Podczas koncertów wystąpili soliści, zespoły kameralne smyczkowe oraz dęte oraz Orkiestra Szkoły Muzycznej w Łącku i Orkiestra Smyczkowa Małopolskiej Akademii Talentów.

Realizacja festiwalu w takiej formie możliwa była dzięki wsparciu Marszałka Województwa Małopolskiego, współpracy Gmin i lokalnych ośrodków kultury.

Na zdjęciach jeden z ostatnich koncertów festiwalu który odbył się w sobotę w altanie Parku Dolnego w Szczawnicy. Zgromadzona publika wysłuchała utworów Fryderyka Chopina w brawurowym wykonaniu Marka Szlezera.

Więcej informacji na temat koncertów i artystów którzy wystąpili w trakcie festiwalu na stronie www.festiwalmuzyczny.com

wo/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl