Rozmaitości
Niedziela, 22 września 2013 18:50

Zakończył się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

ZAKOPANE. Koncertem w wykonaniu światowej sławy brytyjskiego pianisty Jonathana Plowright'a oraz zespołu Szymanowski Quartet zakończył się festiwal "Muzyka na szczytach". Publiczność festiwalu nagrodziła artystów i organizatorów festiwalu brawami na stojąco.
Festiwal "Muzyka na szczytach" rozpoczął się 14 września. W Zakopanem zagrali m.in.: zespół Kwadrofonik, Jose Gallardo, Agata Zubel, Maciej Grzybowski, Gruppo di Tempera.

Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu był spektakl „Sonata Kreutzerowska” w reżyserii Tomasza Cyza. Bohaterem spektaklu był Andrzej Chyra oraz kameralny zespół prowadzony przez znakomitego skrzypka Janusza Wawrowskiego.

Festiwalowi towarzyszyła plenerowa wystawa fotografii Nostalgia Chopina w fotografii Tomka Sikory, wernisaże i panele dyskusyjne. Ogromną popularnością cieszyła się seria spotkań i dyskusji z artystami oraz kompozytorami w Klubie rozmów na szczytach.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach" jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia.

Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent RP. Wydarzenie organizuje od lat Stowarzyszenie im. M. Karłowicza.

mat. prasowe, opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl