Rozmaitości
Środa, 11 stycznia 2017 13:22

Zainteresowanie pastorałkami przerosło oczekiwania (zdjęcia)

Ponad 500 osób obejrzało świąteczne widowisko „Tu słowo ciałem się stało”, współorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Choć tym razem spektakl pokazano dwukrotnie, nie zabrało chętnych do obejrzenia i wysłuchania. Pomimo dostawek, sala nie była w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych.
Wysoki poziom artystyczny propozycji przygotowywanych przez Ziarenka Nadziei jest znany mieszkańcom Brzeska i okolic od lat. Dlatego też, na wieczór kolęd i pastorałek na wiele dni przed premierą zabrakło biletów. W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział około dziewięćdziesięciorga dzieci. - Przy takiej liczbie występujących wyzwaniem jest cała logistyka związana z tym, kiedy poszczególni wykonawcy pojawiają się na scenie – mówi kierownik muzyczny Parafialnej Scholi Dziecięcej Ziarenka Nadziei Andrzej Gicala. Także i tym razem publiczność długo dziękowała brawami wykonawcom. Znakiem zapytania było włączenie do zespołu wykonawców przedszkolaków. - Nie wiadomo było, jak podczas prezentacji na żywo dadzą sobie radę z przydzielonymi zadaniami. W pracy z dziećmi pojawia się zawsze element zaskoczenia, ale wszyscy dobrze zdali egzamin – dodaje kierownik grupy.

Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie wykorzystany do sfinansowania letnich warsztatów muzycznych dla dzieci. To głównie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Ziarenka Nadziei obchodziły podczas koncertu mały jubileusz. Grupa pojawiła się na scenie Regionalnego Centrum Kulturalno -Bibliotecznego w Brzesku już po raz piąty.

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl