Rozmaitości
Poniedziałek, 15 lipca 2013 18:10

Zagrali dla Bartka - udany koncert charytatywny na rzecz chorego chłopca (zdjęcia)

II Wielki Koncert Charytatywny już za nami. Mimo niesprzyjającej aury, ludzie wielkiego serca przybyli 13 lipca na stadion Górnika Brzeszcze, by wspólnie się bawiąc pomóc choremu na porażenie mózgowe sześcioletniemu Bartkowi Łęckiemu.
Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem pokazem akrobacji motocyklowych w wykonaniu Rafała Kanika z Bielska Białej. Następnie, kilkudziesięciu motocyklistów wyruszyło na paradę ulicami gminy, by w końcu asystować głównemu bohaterowi wydarzenia Bartkowi Łęckiemu podczas wjazdu limuzyną, przygotowaną przez firmę Limośluby, który oficjalnie zainaugurował część muzyczną. Na scenie pojawili się: Setlife z Andrychowa, Ratels z Brzeszcz i Woli, ADRO wraz z DJ Wróbsonem, Krzywa Alternatywa oraz holenderski muzyk i performer Teddy Jr. z The Undertakers. Między koncertami zaprezentowała się formacja tańca nowoczesnego ADVANCE pod okiem Aleksandry Jurczak z Bielska Białej. Podczas trwania imprezy dostępne były bezpłatne badania m.in. pozimu cukru i ciśnienia wykonywane przez studentki z Instytutu Pielęgniarstwa PWSZ w Oświęcimiu, wesołe miasteczko PICCOLO , bezpłatne porady dietetyczki na stanowisku sponsora głównego imprezy siłowni Zeus Gym z Brzeszcz, ogródek piwny i gastronomia prowadzone przez restaurację Smakosfera. II Wielki Koncert Charytatywny zakończył festyn w rytmach zespołu Adams.

Przez padający deszcz nie odbyły się zawody „Siłacze” przygotowane przez głównego sponsora, Zeus Gym przeniesione zostały one na 23 lipca, do budynku siłowni przy ul Ofiar Oświęcimia 52. Chętni będą mogli m.in. zmierzyć się w wyciskaniu połowy swojej masy na ilość powtórzeń, skorzystać z porad dietetyka czy spróbować suplementów diety.

Zebrana podczas imprezy kwotę poznamy już niebawem. Organizatorami przedsięwzięcia drugi rok z rzędu była Grupa Warto Pomagać z Brzeszcz (obecnie w składzie: Jakub Krzywolak, Mateusz Jedliński, Dawid Sporysz, Anna Wesecka, Janusz Młyński i Mateusz Stopa) oraz Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy z Oświęcimia. Współorganizatorami KS Górnik Brzeszcze i Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

W zeszłym roku, 16 września przy lepszej pogodzie na leczenie i rehabilitację Nikolki Kurpas udało zebrać się blisko 8 000 zł, a na scenie pojawili się Sporysz Band, 8Ball, ADRO, OVERDRIVE, De Nuevo oraz finalista III edycji Must Be The MusicSebastian Białek „Biały”.

– Cieszymy się, że mimo fatalnej pogody znalazło się tak wiele osób, które zamiast siedzieć w domu zdecydowały się przyjść na stadion Górnika Brzeszcze i pomóc choremu Bartkowi. Wielkie ukłony w stronę motocyklistów, którzy wyruszyli na paradę w deszczu. Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom, które nam pomagały. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znowu, a pogoda będzie łaskawsza. – komentuje na gorąco jeden z organizatorów II Wielkiego Koncertu Charytatywnego Jakub Krzywolak.

Krzywa: – Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tej imprezie i wesprzeć swym udziałem tak szczytny cel. Jesteśmy zadowoleni, iż mimo nie sprzyjającej pogody przybyło wiele osób, które świetnie bawiły się razem z nami oraz licytowali nasze płyty z których dochód przeznaczony był w całości dla chorego Bartka. Jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów koncertu za ich profesjonalizm, że mimo młodego wieku potrafią realizować tak wielkie dzieło. Już nie raz braliśmy udział w imprezach charytatywnych i wiemy, że Warto Pomagać – ocenia II Wielki Koncert Charytatywny Piotr-Pietia Sikora muzyk Krzywej Alternatywy.

Setlife: – Uważam, że impreza wyszła naprawdę super. Mimo deszczu grało nam się dobrze. Ciesze się, że mogliśmy wystąpić na II Wielkim Koncercie Charytatywnym i że w Brzeszczach są ludzie, którzy organizują takie akcje i pomagają innym – komentuje Joanna „Batonik” Natonik – jedyna dziewczyna w składzie Setlife.

ADRO: – Na imprezie jako muzyk gościłem już drugi raz. Niestety w tym roku pogoda nie chciała z nami współpracować, pomimo tego wszystko odbyło się według planu. Serdecznie dziękujemy, że mogliśmy pomóc i wystąpić na deskach sceny II Wielkiego Koncertu Charytatywnego. Pozdrawiamy serdecznie i miejmy nadzieje widzimy się za rok! – w imieniu swoim i DJ – ja Wróbsona zapewnia Adrian „ADRO” Okrzeja


Sponsor Główny II Wielkiego Koncertu Charytatywnego:
– Siłownia Zeus Gym

Platynowi sponsorzy:
– TELEMOT – części samochodowe, skutery, rowery, sprzęt AGD i RTV
– Restauracja Smakosfera
– Samorząd Studencki PWSZ w
– Studio ABRYS

Złoci:
–Firma Handlowo - Usługowa RYMKAS
– Limośluby Janusz Grudniewicz
– Planet Cinema w Galerii Niwa
– Auto Gaz Aries S.C
– Lodomania Janusz Młyński

Srebrni:
- Avans Brzeszcze
- ARMA- POL

Brązowi:
- Usługi Remontowo – Budowlane - Krajniewski Adam

Więcej informacji na www.facebook.com/WartoPomagacBrzeszcze

opr.s/ zdj. Andrzej Jasieniak

źródło: organizatorzy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl