WSB
Rozmaitości
Czwartek, 12 sierpnia 2021 09:31

Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdżających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko komunikaty w mediach społecznościowych TPN i mediach ogólnopolskich, ale także banery informacyjne umieszczone przy drogach dojazdowych.
Nawet w minioną słoneczną sobotę nie tworzyły się większe zatory na drodze. Obserwacje potwierdzają patrole Policji, które wspierają działania TPN na miejscu i pomagają w udrażnianiu ruchu w rejonie ronda na Wierch Porońcu.

Turystom przypominamy o możliwości sprawdzania dostępności e-biletów na dany dzień na naszej stronie internetowej tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety. Aktualnie zaleca się rezerwację nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

TPN rekomenduje przyjazd przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Jednak zwracamy uwagę na to, że to kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach, a od sierpnia także osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku należy wybrać odpowiednią opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).

TPN zwraca także uwagę na to, że w sieci pojawiły się bilety elektroniczne na inny parking komunikowane jako „parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN i takie e-biletów nie są uwzględniane. Turyści muszą zwracać uwagę na źródło i opis usługi, którą wykupują, ponieważ TPN notuje sporo przypadków przyjazdu na swoje parkingi z takimi biletami.


mat. prasowe

źródło: TPN

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl