Rozmaitości
Wtorek, 2 grudnia 2014 21:02

ZAKO_TWORY: Targi Dizajnu pod Giewontem - edycja świąteczna

6 grudnia pod Giewontem odbędzie się druga edycja Targów Dizajnu: Zako_Twory. Tym razem na zakopiańskich targach pojawi się ze swoimi pracami 38 wystawców z całej Polski, w tym również z Podhala. W galerii STRH przy ul. Krupówki 4a będzie można zobaczyć oraz nabyć artykuły z zakresu mody, grafiki, biżuterii i różnych form użytkowych. Hasłem przewodnim zimowej edycji Zako_Tworów są zbliżające się święta Bożego Narodzenia
Jak można się więc spodziewać, poza produktami codziennego użytku, pojawią się ręcznie robione ozdoby choinkowe, ciepłe czapki, czy plecione na drutach rękawice inspirowane Bożym Narodzeniem.

Zako_Twory to jedna z niewielu imprez w Zakopanem, której ideą jest stworzenie przestrzeni dla młodych artystów, osób z pasją tworzenia i nowoczesnym podejściem do wzornictwa. Ich pierwsza edycja miała miejsce na wiosnę bieżącego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów.

Tego rodzaju targi odbywają się w wielu polskich miastach. W Zakopanem organizują je: Basia Majcher, Blanka Gluzińska i Paulina Rzankowska.

- Organizując taki event w naszym rodzinnym mieście chciałyśmy stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się młodzi ludzie z pasją oraz wszyscy ci, którzy doceniają kunszt pracy, inwencję twórczą i niebanalne wzornictwo. Podczas świątecznej edycji targów, wszyscy, którzy nas odwiedzą, będą mieli okazję zetknąć się z artystami młodego pokolenia, którzy z przedmiotów codziennego użytku tworzą małe dzieła sztuki. A przy okazji kupić wyjątkowe prezenty na nadchodzące święta - mówi Paulina Rzankowska.

Targi odbędą się 6 grudnia br. w godz: 11:00 – 18:00.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl