Rozmaitości
Poniedziałek, 24 października 2016 15:38

XX Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca (zdjęcia)

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XX jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca. Wzięło w nim udział 49 uczestników z 16 szkół oraz organizacji z terenu Podhala i Orawy. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach językowych: gwarowej i literackiej oraz w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii gwarowej uczestników oceniali: Anna Naglak - nauczyciel, filolog, regionalistka, Maria Mateja- wieloletni kierownik wydziału kultury miasta Zakopanego i Gminy Tatrzańskiej, regionalistka oraz Józef Pitoń – regionalista, wieloletni kierownik zespołów regionalnych, literat.

W kategorii literackiej uczestników oceniali: Maria Łaś- nauczyciel, filolog, Mateusz Nędza Kubiniec – sołtys wsi Kościelisko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego, założyciel i opiekun muzeum Stanisława Nędzy Kubińca w Kościelisku, wnuk poety oraz Małgorzata Lizoń-Gasienica – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kościelisku

W kategorii gwarowej zwyciężyli:

W grupie wiekowej klas 0-I szkoły podstawowej: I miejsce: Adrian Mrugała - Ciche, II miejsce: Michalina Bednarz- Witów, III miejsce: Przemysław Trybuła - Spytkowice
Wyróżnienia: Zofia Pawlikowska – Małe Ciche, Jan Śmietana - Ratułów

W grupie wiekowej klas II-III szkoły podstawowej: I miejsce: Katarzyna Sobczyk - Kościelisko,
Antonii Zwijacz- Ratułów, Katarzyna Krzeptowska - Kościeliesko, II miejsce: Wiktoria Dorula - Poronin, III miejsce: Antoni Kula - Ciche
Wyróżnienia: Wiktoria Bazińska - Chochołów

W grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce: Julia Putlak - Podszkle, Wojciech Stosel - Dzianisz, II miejsce: Joanna Czubernat - Zakopane, Oskar Sikorski - Brzegi, Krystian Mrugała - Ciche, III miejsce: Natalia Sobczyk - Kościelisko
Wyróżnienia: Maria Krzeptowska - Kościelisko

W grupie wiekowej klas I-III Gimnazjum: I miejsce: Marcin Dusza - Załuczne, II miejsce: Jakub Gocał – Poronin, Małgorzata Jaworska – Nowe Bystre, III miejsce: Karolina Rol – Ząb
Wyróżnienia: Honorata Czernik - Gliczarów

W kategorii literackiej:
W grupie wiekowej klas 0-I szkoły podstawowej: I miejsce : Dawid Haberny - Witów, II miejsce: Nikola Głowacz - Spytkowice, III miejsce: Lena Sikora -

W grupie wiekowej klas II-III szkoły podstawowej: I miejsce: Maciej Motyka - Kościelisko, Roksana Banaś - Ratułów, II miejsce: Jan Zwatrzko - Kościelisko, III miejsce: Hanna Sikora -
Wyróżnienia: Emilia Obrochta, Jakub Mądry, Michał MIchalik

W grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce: Ewa Zwijacz - Kościelisko, II miejsce: Dominika Bielańska - Podczerwone, Zofia Michalik - Kościelisko, III miejsce: Aleksandra Obrochta - Kościelisko, Aleksandra Nędza-Chotarska - Kościelisko
Wyróżnienia: Julia Granat – Witów, Paulina Mróz

W grupie wiekowej klas I-III Gimnazjum: I miejsce: Karolina Lassak - Poronin, II miejsce: Martyna Plewa – Nowy Targ, III miejsce: Wioletta Szymusiak - Załuczne, Konrad Strama – Stare Bystre
Wyróżnienia: Władysława Kukulak - Dzianisz

oprac. pk/ zdjęcia Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl