Kuter
Rozmaitości
Wtorek, 14 kwietnia 2015 13:21

XXVIII Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2015" - eliminacje powiatowe dla form muzycznych

20 kwietnia br. o godzinie 9:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędą się eliminacje powiatowe - dla form muzycznych - XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2015" organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach pod merytoryczną opieką Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie.
Współorganizatorem festiwalu - organizatorem eliminacji powiatowych dla form muzycznych jest Oświęcimskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Patronat honorowy nad festiwalem objęła "Piwnica pod Baranami" w Krakowie.

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski" adresowany jest do dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca, działających w szkołach, świetlicach, domach kultury i innych placówkach kulturalno-oświatowych oraz niezrzeszonych.

Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych (7-9 lat, 10-15 lat, 16-21 lat) dla form muzycznych i tanecznych. Festiwal odbywa się drogą kolejnych eliminacji: eliminacje powiatowe i finały wojewódzkie w Dobczycach.

Najlepsi wykonawcy wyłonieni w Oświęcimiu przez jury, które dokona oceny według ustalonych, powszechnie stosowanych kryteriów artystycznych, zostaną zaproszeni do udziału w finale wojewódzkim w dniu 22 maja 2015 roku.

Koncerty laureatów - dla form muzycznych i tanecznych - odbędą się w czerwcu 2015 roku.

Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiły się 54 podmioty wykonawcze - soliści i zespoły.

źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl