Rozmaitości
Wtorek, 7 lutego 2017 18:23

XXI wiek zawitał na miejskie parkingi

Kierowcy w Oświęcimiu mogą już korzystać z nowej formy opłat w strefie płatnego parkowania. W lutym uruchomione zostały dwa systemy płatności mobilnych: moBILET oraz mPay.
To dobra informacja dla posiadaczy samochodów z Oświęcimia, którzy parkuje swe pojazdy w centrum miasta. Wdrożenie nowych systemów daje kierowcom możliwość zakupu biletu przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup. Użytkownik potrzebuje jedynie telefonu komórkowego z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

Jak wyjaśnia Katarzyna Kwiecień z Oświęcimskiego magistratu, aby korzystać z któregokolwiek systemu należy pobrać bezpłatną aplikację ze strony operatora (www.mobilet.pl albo www.mpay.pl) lub ze sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji oraz doładowanie konta dowolną kwotą.

Oświęcimscy urzędnicy tłumaczą, że systemy działają na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek operatora otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej lub ekspresowego zasilenia przez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

- Dzięki intuicyjnej obsłudze zakup jest bardzo prosty – zazancza Kwiecień. - W celu opłacenia postoju w strefie płatnego parkowania należy uruchomić aplikację, wybrać opcję „Parkowanie”, następnie miasto, podstrefę, czas postoju i potwierdzić zakup. Kierowca powinien mieć naklejkę operatora wyłożoną za szybą lub informację, że płaci mobilnie. Naklejki można odebrać w Urzędzie Miasta przy ul. Zaborskiej 2 na Dzienniku Podawczym pokój nr 1.

Systemy nie pobierają żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.mobilet.pl i www.mpay.pl”


źródło: UMO

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl