Rozmaitości
Wtorek, 2 września 2014 20:31

XXI Krakowskie Miodobranie

Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich już po raz 21 zaprasza mieszkańców Krakowa na wspólne słodkie świętowane. Poza możliwością nabycia produktów pszczelich bezpośrednio od pszczelarzy, w programie znajdą się liczne atrakcje jak uroczyste wykłady, konkursy czy bogaty program artystyczny.
XXI Krakowskie Miodobranie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odbędzie się w dniach 05.09 – 07.09.2014 przy Placu Wolnica w Krakowie. W trakcie imprezy będzie można odpowiednio przygotować się na nadchodzącą jesień, nabywając naturalne i zdrowe produkty pszczele bezpośrednio od pszczelarzy. W sprzedaży będą nie tylko różne gatunki miodów pszczelich, ale także pyłek kwiatowy, pierzga, propolis czy wyroby z wosku pszczelego. Wszystko to, co sprawi, że nadchodzące jesień i zimę będziemy mogli przejść bez najmniejszego kichnięcia!

XXI Krakowskie Miodobranie ma na celu nie tylko na sprzedaż produktów pszczelich, ale przede wszystkim podnoszenie świadomości Krakowian w temacie zdrowotnych właściwości produktów pszczelich oraz wagi pracy pszczół dla środowiska naturalnego. Dlatego właśnie w ramach swojego święta pszczelarze zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję naukową poświęconą pszczelarstwu w środowisku krakowskim – w tym roku tematem przewodnim będą produkty pszczele. Spotkanie odbędzie się 05.09 w Urzędzie Miasta Krakowa o godzinie 17:00. Dodatkowo 06.09 w trakcie trwania imprezy przy Placu Wolnica odbędą się również wykłady popularyzujące widzę pszczelarską oraz konkursy dla dzieci.

Jak co roku odbędzie się również Msza Święta Pszczelarska w kościele świętej Katarzyny oraz uroczysty przemarsz na Plac Wolnica przy dźwiękach orkiestry, a także ceremonia pasowania nowych kandydatów na pszczelarzy oraz wręczenie odznaczeń i dyplomów osobom zasłużonym dla pszczelarstwa w środowisku krakowskim. Całą imprezę uświetnią występy zespołów artystycznych.

Szczegóły w dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Łukasz Sowiński

źródło: organizator

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
TDP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl