Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 12 lutego 2019 15:40

XXIX Spiskie Zwyki w Niedzicy (zdjęcia)

W weekend w Niedzicy odbyły się Spiskie Zwyki - wydarzenie promujące muzykę, stroje, gwarę i zwyczaje Spisza.
Na przełomie lat impreza stała się lokalną tradycją i obowiązkowym punktem w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy. Dobrym potwierdzeniem tej tezy z pewnością jest fakt, że tegoroczne Spiskie Zwyki były już 29. edycją wydarzenia.

Zwyki tradycyjnie podzielono na dwa tematyczne dni. W sobotę w Muzeum Zespołu Zamkowego w Niedzicy uczestnicy prezentowali umiejętności gawędziarskie, instrumentalne oraz wokalne, a to wszystko ze spiską kulturą w tle. Z kolei niedziela zebrała uczestników i gości w Gminnym Ośrodku kultury w Niedzicy gdzie na deskach sceny prezentowano scenki rodzajowe oparte o lokalne obrzędy, tańce i tradycje. O popularności wydarzenia z pewnością świadczą liczni uczestnicy, którzy zawitali do Niedzicy, aby wspólnie promować spiskie zwyczaje.

Podczas 29 edycji, za tradycyjne doznania były odpowiedzialne zespoły: „Dunajec” z Niedzicy, „Trybskie Dzieci” z Trybsza, „Honaj” z Dursztyna, „Małe Podhale” z Jurgowa, „Mali Frydmanianie” z Frydmana, „Bystry Potok” z Kacwina, „Frydmanianie” z Frydmana, „Mali Toniecnicy” z Krempach, „Młody Jawor” z Krempach, „Niedziyckie Zazraki” z Niedzicy, „Młode Hajduki” z Łapsz Wyżnych, „Dolina” z Krempach, „Hajduki” z Łapsz Wyżnych, „Zielony Jawor” z Krempach i „Czardasz” z Niedzicy.


m/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl