Rozmaitości
Środa, 27 marca 2013 14:16

XIX Międzynarodowe Targi Turystyki w Katowicach z udziałem Szczawnicy

W XIX Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2013 zorganizowanych przez Centrum Targowe FairExpo swoje oferty na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentowało blisko 200 wystawców z Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Kenii, Malezji, Maroko, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Tunezji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski.
Targi objęły oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków odnowy i rekreacji, a także usług transportowych i hotelarstwa. Prezentowane oferty skierowane były zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Stoiska narodowe oraz największe atrakcje turystyczne zaprezentowały Dominikana, Czechy, Indonezja, Maroko, Słowacja, Tunezja i Węgry. Obecne były uzdrowiska: Szczawnica, Busko Zdrój, Kołobrzeg, Szczawno Jedlina, Świnoujście Termal s.r.o, Sanatorium Górnik, Kupele Lucky, Slovenske Liecebne Kupele, Ustroń i inne.

Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Flisaków Pienińskich Miasto i Gmina Szczawnica mogła uczestniczyć w w/w targach oraz planuje kolejne, w najbliższym czasie to Wrocław i Warszawa. Targi zorganizowane były z dużym rozmachem, co tylko podniosło ich atrakcyjność. Szczawnica podczas targów zaprezentowała foldery informacyjne opisujące tradycję góralską, krajobraz oraz atrakcje turystyczne miasta. Zainteresowanie było duże, zwłaszcza, że miasto ufundowało weekendowy pobyt w Szczawnicy do rozlosowania spośród osób, które zostawiły swoją wizytówkę.

„Udział Szczawnicy w targach zorganizowanych w ostatni weekend w Katowicach to była decyzja spontaniczna i podjęta po spotkaniu z Prezesem Stowarzyszenia Flisaków. Prezes Sienkiewicz jest osobą otwartą, która przez większość swojego życia zajmuje się turystyką i promocją turystyki. Chciałbym skorzystać z tego doświadczenia i w przyszłości włączyć się w inne jego nowatorskie pomysły, dzięki którym promocja Pienin, jako regionu będzie zauważalna. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne wyjazdy na Targi Warszawskie i Targi Wrocławskie. Mam nadzieję, że efekty będą dostrzeżone w tegorocznym sezonie letnim. Jesteśmy umówieni z Prezesem Sienkiewiczem, że na zakończenie naszych wspólnych wyjazdów jeszcze raz usiądziemy i zastanowimy się nad dalszą współpracą w tym zakresie w kolejnym roku. W przyszłości również chciałbym, aby do naszej inicjatywy włączyć podmioty prywatne z terenu miasta i gminy. Ich udział powinien być skierowany może na opracowanie wspólnego informatora o obiektach hotelowych, gastronomicznych i innych atrakcjach, z którym moglibyśmy uczestniczyć w kolejnych targach.” – podsumował burmistrz Grzegorz Niezgoda

Szczawnica z własnej inicjatywy przygotowuje się do udziału w targach pt. „Festiwal Gmin” w Krakowie w dniach 01-02.06.2013r., do których również przyłączy się PSFP.

opr.s/

źródło: UMiG Szczawnica

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl