Rozmaitości
Wtorek, 16 sierpnia 2016 20:16

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

KRAKÓW. W Małopolskim Oddziale PFRON odbyło się posiedzenie Kapituły wojewódzkiego etapu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Komisja składała się z artystów plastyków - Justyny Kieresińskiej oraz Wojciecha Jaskółki, przedstawiciela organizacji pozarządowej Heleny Maślany oraz przedstawiciela Małopolskiego Oddziału PFRON Joanny Kołdras. W spotkaniu uczestniczyły również Marta Mordarska dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON oraz Magdalena Nykiel zastępca Dyrektora Małopolskiego Oddziału PFRON.

Celem konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Konkurs skierowany jest do niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej.„Gdy w sercu kwitnie muzyka” to temat tegorocznej edycji konkursu. Na podstawie zgłoszonych wcześniej przez 29 placówek ponad 100 prac wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. Wśród laureatów znaleźli się podopieczni między innymi takich placówek jak WTZ Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Krakowa, WTZ Remedium z Tymbarku, WTZ w Brzesku oraz WTZ MADA i WTZ przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” z Nowego Sącza.Wyłoniono 12 prac, które będą brały udział w ogólnopolskim etapie konkursu. Dodatkowo, dzięki ogromnej pomocy sponsorów, przyznano liczne wyróżnienia we wszystkich kategoriach.

Na przełomie września i października odbędzie się uroczysta gala zorganizowana przez Małopolski Oddział PFRON, w trakcie której wręczone zostaną nagrody oraz wyróżnienia przyznane na etapie wojewódzkim konkursu.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl