Rozmaitości
Niedziela, 13 lipca 2014 16:44

XIV Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy już w sobotę 19 lipca

RABKA-ZDRÓJ. Trzecia sobota lipca to tradycyjnie w Rabkolandzie czas, kiedy odbywają się Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. W tym roku po raz pierwszy odrębnie w kategorii kobiet i mężczyzn.
Turyści i odwiedzający tego dnia Rabkoland, którzy ponad wszystko cenią sobie świetną zabawę w rodzinnym gronie będą mieli po raz kolejny wyjątkową okazję, aby zapisać się w annałach kronik i naocznie sprawdzić że Dojenie Sztucznej Krowy to już niemal olimpijska dyscyplina sportowa.

Z roku na rok rywalizacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Wyśrubowane rekordy, które pobijane są już niemal co roku, zmusiły organizatorów do rozdzielenia rywalizacji kobiet i mężczyzn. Już od dwóch lat pięciokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie Stanisław Budzeń z Boczek pod Łowiczem musi uznawać wyższość Konrada Urbańczyka z Rabki-Zdroju. Czy tym razem w ich rywalizację włączy się ktoś trzeci? Czy przebudzi się znajdujący się od lat w czołówce Stanisław Kapłon, a może syn Stanisława Paweł, który z roku na rok poprawia swój wynik, strąci z piedestału mieszkańca Rabki-Zdroju?

Odpowiedź na te wszystkie pytania poznamy już 19 lipca o godzinie 16:00.

O możliwości wzięcia udziału w Mistrzostwach decyduje kolejność zgłoszeń w dniu zawodów, a zapisy trwają już od godz. 12.

Imprezę organizuje Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych wraz z Zakładem Produkcji Mleczarskiej z Nowego Targu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Radomsko, producentem mleka „Hej 3,8%” oraz Parkiem Rozrywki Rabkoland.

Rekord wynosi 4250 ml i należy do Konrada Urbańczyk z Rabki-Zdroju

Pojemność zbiornika w sztucznej krowie to 15 litrów mleka. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Krowi Doktor, przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale sędziów cyckowych.

Nagrody w kategorii kobiet i mężczyzn:
I miejsce - Tytuł mistrza Polski 2014, 300 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa
II miejsce - Tytuł I wicemistrza Polski, 200 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa
III miejsce - Tytuł II wicemistrza Polski, 100 zł, puchar, dyplom, gwarantowany wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości, nagroda rzeczowa
I-V miejsca - XII księgę Rabkolandu - Polskie Rekordy i Osobliwości.

Wszyscy zawodnicy otrzymają dyplom dojarza z zaznaczeniem ilości wydojonego mleka.

Zapisy w tym dniu od godz. 12.00 do 14.00 w wyznaczonym miejscu na terenie parku. Uczestnikiem zabawy może być osoba, która ukończyła 14 rok życia. Maksymalna liczba uczestników to 50 osób.

opr.s/ zdj. arch. Rabkolandu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl