Rozmaitości
Środa, 20 listopada 2013 16:04

XIV Konkurs Młodyk Toniecników (wyniki i zdjęcia)

BIAŁY DUNAJEC. W XIV Konkursie Młodyk Toniecników wzięło udział ponad 240 młodych tancerzy z 34 miejscowości. Komisja w składzie: Maria Porębska, Wanda Szado Kudasikowa, Józef Pitoń oraz Bartłomiej Koszarek przyznała nagrody i wyróżnienia w popisie par solowych i tańca zbójnickiego.
W kategorii do 10 lat
Taniec solowy

10 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Paweł Głód i Magdalena Budzyńska – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
2. Dominik Cudzich i Małgorzata Babiarz – „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej
3. Mateusz Kobylarczyk i Natalia Przybysz – „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych
4. Jan Łaś i Anna Łaś – „Zawaternik” z Leśnicy
5. Bartłomiej Bzdyk i Maria Krzeptowska – „Polany” z Kościeliska
6. Ignacy Czajkowski i Julia Wolny – „Mali Hamernicy” z Krakowa
7. Jan Skowyra i Weronika Strama – „Mały Giewont” z Olczy
8. Piotr Pierwoła i Dominika Regiec – „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych
9. Janusz Marduła i Zuzanna Miętus – „Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego
10. Tomasz Kwak i Anna Hyrczyk – „Turnie” ze Starego Bystrego

W kategorii 10-13 lat
Taniec solowy

9 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Piotr Majerczyk i Patrycja Pańszczyk – „Biołodunajcanie”
2. Andrzej Polak i Karolina Stopka – „Zbójnicek” z Zębu
3. Przemysław Wesołowski i Adrianna Błachuta – „Dzielanie” z Działu
4. Jan Majerczyk i Magdalena Kubowicz – „Majeranki” z Chabówki
5. Marcin Babiarz i Agnieszka Buńda – „Zyngierki” z Maruszyny Dolnej
6. Stanisław Ciszek i Aneta Bobak – „ Zbójnicek” z Zębu
7. Bartłomiej Fudala i Zuzanna Król – „Sykowni” z Załucznego
8. Jakub Mrowca i Katarzyna Stasik – „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
9. Mateusz Galica i Ola Poznar – „Giewont” z Olczy

W kategorii 14-16 lat
Taniec solowy

6 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
1. Klemens Słodyczka i Anna Kluś- „Zbójnicek” z Zębu
2. Jakub Styrczula i Maria Karpiel – „Polany” z Kościeliska
3. Andrzej Skupień i Aneta Bukowska – „Giewont” z Olczy
4. Jan Jakubiec i Karolina Styrczula – „Krzesany” z Cichego
5. Krzysztof Karpiel i Karolina Cachro – „Biołodunajcanie”
6. Andrzej Majerczyk i Agnieszka Augoff – „Biołodunajcanie”

Taniec zbójnicki
kat. do 10 lat

I miejsce – zespół „Żeleźnica” z Pieniążkowic
II miejsce – zespół z Podczerwonego
III miejsce – zespół „Tatry” z Ratułowa
III miejsce – zespół „Małe Harnasie” z Suchego
wyróżnienie – zespół „Mały Giewont” z Olczy

Taniec zbójnicki
kat. 10 - 16 lat

I miejsce – zespół „Biołodunajcanie”
II miejsce – zespół „Zbójnicek” z Zębu
III miejsce – zespół „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego
Wyróżnienie – zespół „Sykowni” z Załucznego

W konkursie wzięło udział 241 uczestników. Jury podkreśla wysoki poziom konkursu.

W protokole czytamy: "Jury składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącej konferansjerkę Bogumile Kułach oraz organizatorom XIV Konkursu Młodyk Toniecników.

Organizatorzy Konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec oraz białodunajeckim twórcom ludowym Andrzejowi Bukowskiemu Kubieńciowi, Stanisławowi Łukaszczykowi Cibiorzowi, Józefowi Walkoszowi Jamborowi oraz Piotrowi Żarneckiemu z Nowego Targu, Krzysztofowi Kapuścieńskiemu (Sieć Sklepów Detalicznych GROSZEK w Białym Dunajcu).

opr.s. / zdj. Bogumiła Kułach
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl