Rozmaitości
Wtorek, 11 grudnia 2012 22:28

XII Powiatowy Nocny Bieg Mikołajkowy Olszana (duża galeria)

Po raz dwunasty na terenie gminy Podegrodzie odbył się Nocny Bieg Mikołajkowy. W poprzednich latach kolejne edycje tej imprezy odbywały się w Gostwicy, w Podegrodziu i – jak obecna – w Olszanie.
Pomysłodawczynią Biegu jest mgr Agata Zarabska, a organizatorem Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty oraz Społeczności Lokalnych „SERCOM”. Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie pomieszczenia szkoły zostały przygotowane na przyjęcie gości.

W tegorocznym Biegu wzięło udział 530 uczniów ze szkół podstawowych w Olszanie, Olszance, Stadłach, Rogach, Gostwicy, Świniarsku, Brzeznej Litaczu, Długołęce Świerkli, Kadczy, Gaboniu, Mokrej Wsi, Podegrodziu, Brzeznej, Jastrzębiu, Chełmcu i Katolickiej Szkoły w Nowym Sączu. Liczna była też grupa dzieci niepełnosprawnych. Po uroczystym rozpoczęciu Biegu – na którym odbył się pokaz fajerwerków i puszczania lampionów szczęścia – uczestnicy wraz z opiekunami podążyli tropami św. Mikołaja. Na punktach kontrolnych rozwiązywali różne zadania związane z postacią Świętego. Nad ich bezpieczeństwem czuwali też druhowie z OSP w Olszanie, Brzeznej, Brzeznej Litaczu, Olszance, Stadłach i PSP w Nowym Sączu oraz policjanci ze Starego Sącza i z Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Po powrocie z nocnej wyprawy uczestnicy mieli zapewniony gorący posiłek. Później udali się na mszę świętą odprawioną przez księży z Parafii św. Marcina w Czarnym Potoku. Po mszy dzieci mogły bawić się w dmuchanym zamku, tańczyć na dyskotece, malować włosy i twarze, oglądać teatrzyk. Wesoła zabawa trwała do godziny 3.00 po czym uczestnicy udali się na spoczynek. Został on przerwany przez przybycie Mikołaja, który rozdał wszystkim prezenty. Po śniadaniu odbyło się zakończenie imprezy na którym podsumowano rywalizację pomiędzy grupami i rozdano dyplomy oraz nagrody.
Imprezę zaszczycili goście z władz kuratoryjnych, samorządowych (radni gminni, powiatowi i wojewódzcy).
XII Nocny Bieg Mikołajkowy mógł odbyć się dzięki hojności i zaangażowaniu licznych sponsorów i wolontariuszy.

Artur Pawłowski

źródło: organizator

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl