Rozmaitości
Czwartek, 15 sierpnia 2013 22:57

XIII Jarmark Podhalański - parafiada

NOWY TARG. Zapraszamy na pozytywną muzykę z przesłaniem chrześcijańskim, a także na taniec w dniu 25 sierpnia (niedziela) w godz. 13.30 - 16.30. Niemniej także ci wątpiący, czy poszukujący znajdą podczas występów dobrą muzykę i zabawę. Zaprezentują się schole i soliści z nowotarskich parafii i gościnie zespół z Warszawy-Pragi.
Wystąpią: Schola Promyki /Parafia NSPJ/, Dzieci ze Świetlicy Renovaro /Parafia św. Jadwigi Królowej/, Schola /Parafia Bł. Jana Pawła II/, Paweł i Aleksandra Kutyła /Parafia Bł. Jana Pawła II /, Party-tura /MOK Nowy Targ/, Hope4Street – Praskie Bity /Świetlica Socjoterapeutyczna "Mały Książę" Warszawa-Praga/

O występujących:

Zespół taneczny „Party-tura”


„Party-tura” to „najmłodsze dziecko” taneczne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Zespół został założony w grudniu 2012 roku. W zespole tańczą dziewczęta w wieku 10-21 lat. „Party-turę” prowadzi instruktor tańca pani Beata Korczak-Kuzak, która jest także choreografem i opiekunem grupy. Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16.00-18.00. W przyszłym roku szkolnym, od września planujemy już dwie grupy zespołu: młodszą i starszą.

Świetlica Socjoterapeutyczna „Mały Książę”

Świetlica Socjoterapeutyczna „Mały Książę” jest jednostką organizacyjną Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które powstało w 1995r. i nieprzerwanie działa na terenie Warszawy i kraju. Misją Stowarzyszenia jest tworzenie warunków do rozwoju, wyrównywania szans dla ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym czy już wykluczonych.

Świetlica Socjoterapeutyczna to przede wszystkim miejsce otoczone ludźmi z misją, którzy wkładają w swoją pracę serce. Tutaj na Ząbkowskiej panuje przyjazna atmosfera pomocy i zrozumienia. Świetlica prowadzi działalność w charakterze zajęć pozalekcyjnych. Współpracujemy z około trzydzieściorgiem dzieci i ich rodzinami.

Fantastyczne dzieciaki, praskie ulice i hiphopowy bit. Jak najbardziej! To zespół dzieciaków „Hope4street” ze świetlicy socjoterapeutycznej na warszawskiej Pradze.

Dzieci i młodzież ze świetlicy socjoterapeutycznej „Mały Książę” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” bierze udział w projekcie realizowanym we współpracy z Fundacją „po DRUGIE” – Praskie bity. W ramach projektu powstał cykl piosenek, w których dzieci opowiadają o swoich własnych doświadczeniach, dzielą się swoimi przemyśleniami i emocjami. Mówią o samotności, potrzebie miłości, ale również o tym, że w każdym człowieku jest coś niepowtarzalnego, że każdy ma talent i powinien go rozwijać. I wierzyć w siebie!

Projekt otwiera teledysk zrealizowany do jednej z piosenek pt. „Mamo!”.

Schola Promyki /Parafia NSPJ/

Schola „Promyki” istnieje i działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu od wielu, wielu lat. Należą do niej dziewczynki w wieku od lat 3 do 14. Schola śpiewa podczas niedzielnych Mszy świętych o godzinie 12:00 oraz podczas różnych uroczystości roku liturgicznego. Przygotowuje również oprawę muzyczną nabożeństw dla dzieci. Schola od początku prowadzona jest przez siostry serafitki, ale był również czas, że scholkę prowadziły animatorki Monika Chlipała i Aneta Bizub. Obecnie scholę prowadzi s. Mieczysława.

Schola oraz Paweł i Aleksandra Kutyła /Parafia Bł. Jana Pawła II/

Schola działająca przy parafii p.w. bł. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu istnieje od początku działania parafii. Schola cały czas powiększa liczbę członkiń. Działalność scholi skoncentrowana jest przede wszystkim na oprawie muzycznej liturgii niedzielnych Mszy świętych, a także uroczystości parafialnych. Niemniej Schola zdobywa także nagrody na konkursach i przeglądach muzyki: w roku 2010 schola zdobyła II miejsce na Sacrosongu w Nowym Targu, a także I miejsce na Archidiecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek “Niech Kolęduje z nami cały świat” w Zakopanem.

Aleksandra (skrzypce i śpiew) i Paweł Kutyła(śpiew) aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym i kulturalnym szkoły (udział w różnych przedstawieniach szkolnych), do której uczęszczają a także we wspólnocie parafialnej. W 2010 roku na XXI Archidiecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej na Podhalu SACROSONG w Nowym Targu zdobyli I miejsce. Do prezentowanych utworów akompaniuje na gitarze tata - Bartłomiej Kutyła.

Dzieci ze Świetlicy Renovaro /Parafia św. Jadwigi Królowej/

Świetlica „Renovaro” przy parafii Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu działa od 2003 roku. W ramach pracy świetlicy dzieci uczestniczą m.in. w zajęciach muzycznych, podczas których śpiewają piosenki religijne i świeckie oraz grają na instrumentach perkusyjnych. Grupa muzyczna działa od stycznia 2013 roku, a jej członkowie to dzieci w wieku 6-12 lat. Grupa występuje w przedstawieniach, podczas Mszy św. włączając się do liturgii słowa i śpiewu pieśni religijnych.

MOK w Nowym Targu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl