Rozmaitości
Wtorek, 27 lutego 2018 10:12

Wyszukiwał na portalach randkowych młode kobiety z Krakowa, a potem wykorzystywał je materialnie

Policjanci IV Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali 28-letniego oszusta.
W lipcu 2017 r. do IV Komisariatu Policji w Krakowie zgłosiła się dwudziestoparoletnia studentka, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu oszustwa na jej szkodę. Według zgłaszającej sprawcą przestępstwa miał być mężczyzna poznany przez nią na portalu randkowym.

Jak zeznała kobieta, znajomość internetowa szybko przerodziła się w kontakty w świecie realnym. Mężczyzna przedstawił się nowopoznanej kobiecie jako trener fitness i proponował jakieś szalone diety. Po kilku spotkaniach „ trener” zaczął prosić o drobne kwoty pieniędzy. W sumie dziewczyna pożyczyła mu kilkaset złotych, po czym nagle kontakt się urwał.

Policjanci z IV Komisariatu Policji byli pewni, że mają do czynienia z seryjnym oszustem, żerującym na zaangażowaniu emocjonalnym nowo poznanych niewiast. Okazało się, że poszukując potencjalnych ofiar „ tulipana” natrafili jeszcze na 3 inne poszkodowane kobiety. Wszystkie mieszkały w Krakowie i wszystkie weszły w kontakt z 28-latkiem na portalach randkowych. Sposób działania sprawcy był zwykle dostosowany do rozwoju sytuacji . Raz „pożyczał” biżuterię, innym razem sprzęt elektroniczny w kolejnym przypadku poprosił o możliwość wypłaty z karty kobiety, a kiedy poznał już PIN, sam sobie wypłacał kolejne kwoty. Policjanci oszacowali straty pokrzywdzonych na ponad 7 tys. złotych.

Od momentu zgłoszenia pierwszej kobiety trwały poszukiwania oszusta. Policjanci ustalili, że pochodzi ze Śląska, ale najprawdopodobniej przebywa w Krakowie.

18 lutego sprawca został zatrzymany. Usłyszał 33 zarzuty oszustwa ( art.286 KK ) za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Jak twierdził, potrzebował pieniędzy na …narkotyki.

Ponieważ śledczy podejrzewają, że oszukanych kobiet może być znaczniej więcej, prosi więc o kontakt osób pokrzywdzonych z IV Komisariatem Policji w Krakowie: /12/ 61 51 235 lub /12/ 61 51 203.

opr.s/

źródło: Malopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl