Rozmaitości
Niedziela, 29 maja 2016 17:21

Wyświęcono nowych księży (zdjęcia)

W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia prezbiteriatu z rąk Metropolity Krakowskiego przyjęło 15 diakonów z Archidiecezji Krakowskiej. Większość nowych księży związana jest lub będzie z racji pełnionej posługi - z Podhalem.
Patronem całego rocznika jest bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko. Jego postać została umieszczona na rocznikowej stule.

W dniu święceń nowi kapłani otrzymali aplikaty, czyli dokumenty kierujące ich do pracy w pierwszych parafiach.

Pochodzący z Zakliczyna ks. Wojciech Baran roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, jego pierwszą parafią będą Krzeszowice. Ks. Paweł Filipiak z parafii NSPJ w Nowym Targu idzie do pracy do Chrzanowa. Ks. Szymon Bryniarski z Klikuszowej, po rocznej praktyce w Lipnicy Małej skierowany został do Krakowa. Ks. Piotr Płaszcz z Jordanowa, po praktyce Krempachach, pracować będzie w parafii w Niegowici. Pochodzący z nowotarskiej parafii NSPJ ks. Mateusz Podczerwiński trafi do Bolechowic. Pierwszą parafią ks. Krzysztofa Rusnaka z Białego Dunajca będą Myślenice. Do Nowego Targu do parafii pw. NSPJ przyjdzie ks. Daniel Tomczak z Zawoi Górnej (praktykę odbył w Sidzinie). Kolejny nowotarżanin - ks. Szymon Wróbel będzie pracować w Spytkowicach, zaś ks. Tomasz Białoń z Zaskala, po praktykach w Spytkowicach, idzie do Chrzanowa.

Do Szaflar przydzielony został ks. Jacek Kucz, a do Miętustwa ks. Karol Paluch. Ks. Przemysław Bialik trafi do parafii Mucharz, ks. Dariusz Biernat do Ryczowa, ks. Michał Nędza do Raciechowic a ks. Kamil Szydłowski do Zakrzowa.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl