Rozmaitości
Niedziela, 10 listopada 2013 12:28

Wystawa uczniów Kenara: "Projekty artystyczne inspirowane Tatrami" (zdjęcia)

W zakopiańskim Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się wernisaż wystawy „Projekty artystyczne inspirowane Tatrami”, podczas której zaprezentowane prace uczniów szkoły.
Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to malarstwo. Przedstawiane prace są pokłosiem pleneru, który odbył się w Morskim Oku.

- Plener w Morskim Oku odbywał się w nagrodę za wytężoną wakacyjną pracę. Jego tematem był jesień tatrzańska. Wykonane prace oddają klimat i nastrój miejsca, w jakim pracowaliśmy – byliśmy świadkami powstawania wiatru halnego, w pracy towarzyszyły nam zwierzęta. Dzięki plenerowi nauczyciele z uczniami mogli się lepiej poznać i zaprezentować swoją osobowość – mówił Marek Król, wicedyrektor szkoły.

Druga część wystawy prezentuje dywany zaprojektowane przez uczniów szkoły, a wykonane przez firmę Angella z Białegostoku.

- Dywany są pokłosiem konkursu, który był organizowany w szkole. Projektując je, uczniowie inspirowali się folklorem tatrzańskim. Ze wszystkich zgłoszonych prac jury wybrało 7 najlepszych, które zostały wykonane i są przeznaczone do sprzedaży. To wielka nobilitacja dla projektanta, że jego praca może trafić do odbiorców – wyjaśniał Król.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl