Rozmaitości
Czwartek, 26 czerwca 2014 20:19

Wystawa "Zwierzęta pod Tatrami"

ZAKOPANE. W sobotę 28 czerwca o godzinie 18 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. Zwierzęta pod Tatrami zrealizowanej przez Galerię pod makiem w bardzo nietypowym miejscu...
Restauracja Javorina położona tuż pod Giewontem przy ul. Strążyskiej 1 zamieni się w tatrzański las pełen dzikich zwierząt, wiatru i górskich przysmaków. W projekt Zwierzęta pod Tatrami zaangażowało się wielu znanych artystów, których prace przedstawiają zarówno dzikich mieszkańców Tatr jak i piękno górskiego krajobrazu. Organizatorzy nie zapomnieli o wszystkich oswojonych zwierzętach towarzyszących człowiekowi na Podhalu od pradziejów.

Partnerem wystawy jest najsłynniejsza szkoła plastyczna w Polsce – Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, której uczniowie oraz nauczyciele przygotowali specjalnie na tę okazję zwierzęce rzeźby. W projekt zaangażował się również Tatrzański Park Narodowy, który zapowiedział serię nietypowych prelekcji o tatrzańskich zwierzętach, by każdy miał szansę nieco bliżej poznać najciekawszych mieszkańców gór.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych widzów, którzy będą mogli wystartować w konkursie plastycznym i wygrać atrakcyjne nagrody.
Patronatem honorowym wystawę objął burmistrz Zakopanego.

Ekspozycję "Zwierzęta pod Tatrami" będzie można oglądać w Javorinie przez całe wakacje. Ekspozycji patronuje Małopolskaonline.pl

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.galeriapodmakiem.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl