Rozmaitości
Sobota, 24 marca 2018 13:20

Wystawa "Z dziejów dawnej PAKI" w Piwnicy pod Baranami (zdjęcia)

KRAKÓW. Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA przygotowało wystawę pt. "Z dziejów dawnej PAKI". Wernisaż odbył się wczoraj w Piwnicy pod Baranami. Wystawę będzie można oglądać do połowy kwietnia.
Na wystawie zobaczycie oryginalne plakaty z pierwszych Przeglądów Kabaretów PAKA, archiwalne zdjęcia przedstawiające założycieli przeglądu, laureatów pierwszych przeglądów, zacne grono jury, w którym między innymi zasiadał sam Piotr Skrzynecki - twórca Kabaretu Piwnica pod Baranami, kodeks praw i obowiązków artysty kabaretu z 1994 roku i wiele innych interesujących rzeczy.

Jak mówią organizatorzy ich pragnieniem jest odtworzenie dzięki tej wystawie klimatu i atmosfery dawnych PAK, w czasie których między innymi twórcy kabaretowi mogli wygrać spacer po krakowskim ZOO z ks. prof. Józefem Tischnerem, żywą papugę, bryłę żółtego sera, zwiedzanie dowolnego domu handlowego w dowolnym mieście z Jackiem Fedorowiczem lub nagrodę pod nazwą "sauna z Jerzym Stuhrem".

Dla tych, którzy PAKĘ znają od lat, będzie to moment do wspomnień i uronienia łezki tęsknoty, a dla nowych widzów, możliwość zapoznania się z historią niezwykłego wydarzenia, jakim był i jest Przegląd Kabaretów PAKA.

Podczas wernisażu Katarzyna Krakowiak przyniosła swoje pamiątki z Paki z 1985 roku: były to czarno białe zdjęcia, dwie przypinki jak również oryginalny Biuletyn informacyjny, który był pisany na maszynie do pisania i wydawany podczas trwania przeglądu. Wydawał go Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym 34. Przeglądowi Kabaretów PAKA, który odbędzie się w dniach 12-15 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl