Rozmaitości
Czwartek, 23 sierpnia 2012 13:25

Wystawa plenerowa „ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza”(zdjęcia)

Od 1 sierpnia do 26 września br. na skwerze przy bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie można oglądać wystawę plenerową pt. „ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza” . Autorem wielkoformatowych zdjęć jest Jan Walencik. Wystawa została zorganizowana przez Fundację Europejskie Centrum Ziemi.
Pierwsza odsłona tej plenerowej wystawy odbyła się jesienią ubiegłego roku i odniosła duży sukces. Ekspozycja oraz wydarzenia jej towarzyszące przyciągnęły tysiące widzów, w tym mieszkańców Krakowa oraz turystów z całej Polski i świata. Obecnie można ponownie podziwiać najpiękniejsze i nieznane dotąd zakątki Puszczy Białowieskiej oraz jej mieszkańców.

Piękno tego miejsca zostało ukazane na 100 wielkoformatowych zdjęciach o wymiarach 120 x 180 cm. Całości wystawy prezentującej przyrodniczy unikat dopełniają projekcje filmowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, internetowy konkurs wiedzy i wiele innych atrakcji.

Wystawa jest uzupełniona planszami informacyjnymi z najważniejszymi wiadomościami na temat Puszczy Białowieskiej i innych lasów pierwotnych oraz znaczenia drzew dla ekosystemu i człowieka.
„ARBORES VITAE – Ostatnia taka puszcza” to źródło wiedzy o lasach i złowrogich skutkach oddziaływania ludzi na przyrodę.

Program wydarzenia poza wystawą obejmuje także:
- cykl seansów filmowych poświęconych Puszczy Białowieskiej autorstwa Bożeny i Jana Walencików, m.in. ich najnowszy serial telewizyjny: Saga prastarej puszczy; ponadto non stop pokazy filmu Ostatnia puszcza (30 min);
-program zajęć edukacyjnych kierowanych do miłośników przyrody, szczególnie do dzieci i młodzieży (codziennie od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 15.00);
-ogólnopolski konkurs internetowy ARBORES VITAE: konkurs.arboresvitae.eu - z atrakcyjnymi nagrodami;
-Dzień dla Puszczy: podsumowanie całej wystawy i okazja do spotkania z jej autorami i organizatorami.

WSTĘP BEZPŁATNY

/ab
zdjęcia: Anna Bachulska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl