Kopalnia
Rozmaitości
Poniedziałek, 6 października 2014 21:28

Wystawa na inaugurację Domu Polski Południowej

Rok 2014 upływa pod znakiem 10-lecie Polski w UE. Z tej okazji nowo-powstały Dom Polski Południowej w Brukseli, zrzeszający Przedstawicielstwa Małopolski, Śląska i Opolszczyzny, zaprezentuje wystawę, na której pokazano obiekty architektonicznie zbudowane lub odrestaurowane dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich.
Wystawa stanowi oficjalną inaugurację działalności Domu Polski Południowej w Brukseli, której celem jest zwiększenie rozpoznawalności makroregionu południowej Polski jako nowoczesnego i atrakcyjnego.

Ekspozycja prezentuje budynki zbudowane lub odnowione w ostatniej dekadzie w Polsce Południowej, podkreślając jak wielkie zmiany dokonały się w naszym kraju od momentu przyłączenia do Unii Europejskiej. Wskazane obiekty zajmują szczególne miejsce w przestrzeni publicznej Małopolski, Śląska i Opola, a wiele z nich było nagradzanych w krajowych i międzynarodowych konkursach.

– Zapraszając więc na wystawę inauguracyjną Domu Polski Południowej, zapraszamy przede wszystkim do odwiedzania pięknych regionów Polski Południowej! – zachęcają organizatorzy.

Oficjalna inauguracja odbędzie się już jutro o godz. 18:30 na Placu Solidarności przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. Wstęp wolny.

Szczegóły tutaj.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl